• +90 232 493 00 00
  • info@bakircay.edu.tr

Plagiarism (Similarity) Analysis Programs

 

Akademik İntihal (www.intihal.net), akademik çalışmalardaki benzerlik oranını tespit etmek için Türkiye’de üretilmiş yerli bir programdır. Birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir benzerlik tespit ve raporlama yazılımıdır. intihal.net ile çalışmanızın özgünlük testini  3 adımda gerçekleştirebilirsiniz. İntihal.net farklı dosya formatlarını desteklemektedir. Programa üye olan kurumlar hem doküman tipi hem de doküman sayısı bakımından hiçbir sınırlandırma olmadan sistemden faydalanabilirler.

İntihal.net herhangi bir kullanıcı sayısı veya tarama sayısı sınırı olmadan kullanılabilir. İntihal.net’de doküman tipi sınırlaması olmaksızın öğrenci ödevi, yüksek lisans tezi, doktora tezi veya makale/bildiri taraması yapılabilir. Belgenizin otomatik olarak depoya eklenmesi problemini yaşamadan rahatlıkla benzerlik testi yapabilirsiniz. intihal.net’de sınıf mantığı klasör sistemi üzerine kuruludur. Akademisyen hesabında, öğrenci ödevleri için kolaylıkla sınıf oluşturabilir ya da bir sınıf oluşturma zorunluluğu olmadan kişisel dokümanınızı test edebilirsiniz. Öğrencilerin ödevlerini yüklemesi için oluşturduğunuz sınıfın klasör kodunu bilmesi yeterlidir.

Kullanım Klavuzu için tıklayınız.

 

Erişim Adresi İçin TIKLAYINIZ

 

Ithenticate intihal engelleme programı tezler ve öğrenci ödevleri hariç diğer yayınlar için intihal oranlarını belirler, bu nedenle tez ve öğrenci ödevi kapsamı dışında kalan yayınlarin intihal oranini tespit etmek icin   kullanilmaktadir.

iThenticate İntihal Veri Tabanı Kullanım Kılavuzu için tıklayınız
iThenticate Document Viewer Benzerlik Raporu Kılavuzu için tıklayınız
Başlangıç Kılavuzu için tıklayınız
Yönetici Kılavuzu için tıklayınız

 

Erişim Adresi İçin TIKLAYINIZ

 

İthenticate şifre başvurusu için: Alper Odabaşoğlu ile iletişime geçiniz.

 

Turnitin' i sadece tez yürütme yetkisi bulunan akademik personel kullanabilir. Program, öğrenci ödevleri ve tezlerin intihal tespitinde kullanılmamalıdır.

Turnitin Öğretmen Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Turnitin Ödev Eklerken Gerekli Bilgi için TIKLAYINIZ

 

Erişim Adresi İçin TIKLAYINIZ

 

İthenticate şifre başvurusu için: Alper Odabaşoğlu ile iletişime geçiniz.