• +90 232 493 00 00
  • info@bakircay.edu.tr

59. Kütüphane Haftası Etkinliği

59. Kütüphane Haftası Etkinliği

 

Hazırlık çalışmalarına katkı sunmaya çalıştığımız 59. Kütüphane Haftası programına Daire Başkanımız Metin Yüce ve Şube Müdürümüz Alper Odabaşoğlu ile katılım sağladık.

Cumhuriyetin 100. Yılında ana teması “Cumhuriyet Kazanımları ve Kütüphanecilik” olan 59. Kütüphane Haftası’nın açılış programına Cumhuriyet Meydanına çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlandı. Akabinde İzmir Atatürk İl Halk Kütüphanesinde devam eden programa konuşmacı olarak katılan İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta’nın konuşmalarının ardından ödül töreni ile program sona erdi.

Programa öğleden sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Ahmed Adnan Saygun Merkezi’nde devam edildi. Törende İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Türk Kütüphaneciler Derneği İzmir Şube Başkanı Mehmet Erken, Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Yılmaz ve Yazar-Sunucu Yekta Kopan’ın konuşmalarının ardından program sona erdi. Bir hafta boyunca sürecek olan etkinlikler kapsamında Goethe Enstitüsü’nün düzenlediği konferansa da ayrıca katılım sağlanmıştır.

59. Kütüphane Haftasının ülkemiz için hayırlı olmasını temenni eder, katkı ve katılım sağlayan tüm paydaşlara şükranlarımızı sunarız.